You are currently viewing help offers in

Austria

  1. Official information
  2. Entry
  3. Stay
  4. Work
  5. Emergency numbers
  6. Internet access

1. Official information

Governmental information, addresses and contact information

➔ Тут ви знайдете питання та відповіді щодо в‘їзду та перебування громадян України в Австрії. (#138)

На офіційному сайті Федерального відомства імміграції та притулку представлені найважливіші питання та відповіді щодо в’їзду та перебування громадян України в Австрії. Там ви знайдете відповіді на поширені запитання німецькою та англійською мовами. Якщо ви не розмовляєте ні англійською ні німецькою мовами, пропустіть цей пункт.

Actions

Open website

Source Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl (bfa) Updated at March 4, 2022, 5:04 p.m.


2. Entry

➔ Потрібна мені віза як громадянину України для в‘їзду в Австрію? (#139)

Якщо у вас є біометричний закордонний паспорт, тоді вам не потрібна віза на протязі перших 90 днів. Якщо у вас НЕМАЄ біометричного закордонного паспорта або ви плануєте довготривале перебування або роботу, тоді вам потрібна віза.

➔ Де я можу отримати візу для Австрії, як громадянин України, якщо вона мені потрібна? (#142)

Ви можете подати заявку на візу в посольстві Австрії в Любляні (Словенії), в посольстві Австрії в Пресбурзі (Словаччина) або в генеральному консульстві в Мюнхені. Посольство Австрії в Києві наразі не уповноважено в видачі візи. Ви можете скористатись посиланням для пошуку представництв Австрії в інших країнах.

Actions

Open website

Source Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl (bfa) Updated at March 5, 2022, 6:07 a.m.

➔ Я громадянин України і не маю біометричного паспорта а також візи. Чи можу я все-таки в’їхати або проїхати транзитом через Австрію? (#153)

Вам може бути дозволено в’їзд або транзит на гуманітарних підставах після індивідуальної оцінки кожного випадку, якщо ви можете підтвердити своє українське громадянство та особу під час прикордонної перевірки, якщо вам не заборонено в’їзд або перебування в країні, якщо немає підстави припускати, що ви являєтесь небезпекою для громадського порядку або внутрішньої безпеки та ви можете підтвердити вищезазначені обставини.

➔ Чи впливає SARS-CoV-2/ COVID-19 на мій в’їзд до Австрії? (#151)

У цьому контексті, будь-ласка, зверніть увагу на діючі правила в’їзду на COVID-19. Особи, які в'їжджають в країну через військовий конфлікт, звільняються від цього.

Actions

Open website

Source Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl (bfa) Updated at March 6, 2022, 3:22 p.m.


3. Stay

➔ Моє легальне перебування скоро закінчиться. Що мені потрібно робити? (#143)

Ви можете подати заяву на отримання візи з гуманітарних причин у управлінні поліції штату. Воєнний стан в Україні, скільки він триває, являється причиною для цього.

➔ Моє легальне перебування в Австрії закінчилося, і зараз я перебуваю в країні нелегально, так як я не міг/не можу виїхати в Україну. Які будуть наслідки? (#144)

Поки ви не можете поїхати в Україну, так як це неможливо, вам не доведеться зазнавати жодних штрафів. Як тільки з‘явиться можливість для цього, ви повинні залишити Австрію.

➔ Моє легальне перебування в Австрії закінчилося, але мій рейс на Батьківщину лише через декілька днів. (#152)

Якщо немає можливості поїхати додому раніше, ви залишайтеся в Австрії легально. Ви повинні скористатись самостійно першою можливістю негайно поїхати додому, інакше вас притягнуть до відповідальності.


4. Work

Can I work?

➔ Я хочу працювати в Австрії сезонним робітником/збиральником урожаю і для цього мені потрібна віза, але я ще перебуваю в Україні. Як мені отримати візу? (#154)

Якщо заява на візу неможлива в посольстві Австрії в Києві, ви можете в основному в’їхати в Шенгенську зону без візи при наявності біометричного закордонного паспорта та подати заяву на візу до посольства Австрії в Любляні та Пресбурзі або в генеральному консульстві в Мюнхені.

➔ Я вже перебуваю в Австрії без візи і тепер хочу подати заявку на візу вперше, щоб працювати сезонним робітником/збиральником урожаю в Австрії. Що робити? (#155)

Якщо ви законно перебуваєте в Австрії, ви можете подати свою першу заяву на отримання візи для сезонних працівників/збиральників урожаю в посольствах Австрії в Любляні та Пресбурзі або в Генеральному консульстві в Мюнхені.

➔ Я вже працюю сезонним робітником/збиральником урожаю в Австрії і хочу продовжити роботу та візу (#156)

Як і раніше, ви можете зробити це у відповідальному відділі державної поліції.


5. Emergency numbers

➔ Екстрений виклик в Європі (#157)

У всіх екстрених випадках можна зателефонувати за номером 112

Actions

Open website Call 112

Source LPD Österreich Updated at March 6, 2022, 3:42 p.m.

➔ Екстрений виклик поліції (#158)

У разі неминучої небезпеки або якщо вам потрібно втручання місцевої поліції, негайно телефонуйте за номером 133

Actions

Open website Call 133

Source LPD Österreich Updated at March 6, 2022, 3:43 p.m.


6. Internet access

How can I access the internet?

➔ Безкоштовний Wi-Fi в Австрії (#159)

За наступним посиланням ви знайдете декілька місць безкоштовного Wi-Fi в Австрії.

Actions

Open website

Source Freewave Updated at March 6, 2022, 4:22 p.m.